Wiedeń – architektoniczne miasto snów

Wiedeń jest zwany miastem snów, ze względu na osobę Sigmunda Freuda, który stworzył tu podstawy swojej psychoanalizy. Jednak w rzeczywistości Wiedeń to miasto snów dla wielbicieli architektury.

Pałace, piękne ogrody, katedry, czy teatry przypominające czasy dawnej potęgi austriackiej, można tu spotkać na każdym kroku. Głównym punktem pielgrzymek turystów, są niesamowite wiedeńskie pałace.

Najbardziej popularny – Pałac Schönbrunn, zaskakuje swoim intensywnym żółtym kolorem, który doskonale współgra z otaczającym go ogromnym ogrodem, otrzymanym w stylu francuskim.

Tuż obok pałacu znajduje się wzgórze z którego roztacza się przepiękna panorama okolicy.

Co ciekawsze, w pałacu mieszczą się, aż 1441 komnaty, z czego w jednej z nich swoją muzyczną karierę zaczynał 6-letni Mozart.

Warto również zobaczyć Belweder, znajdujący się nieco dalej od centrum, pałac w stylu barkowym.

W samym centrum Wiednia znajduje się pałac Hofburg, w którym można zwiedzić muzeum cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sisi.

Najważniejszym symbolem Wiednia jest Stephansdom – Katedra Świętego Szczepana, z charakterystyczną ponad 130-metrową wieżą. Została zbudowana w XIV wieku i jest jedną z najstarszych w Austrii.

Przyjemnym miejscem na odpoczynek w trakcie zwiedzania, jest dziedziniec Ratusza – Wiener Rathaus.

Zupełnie odmienną architekturę można spotkać przy ulicy Unteren Weißgerberstraße 13, gdzie znajduje się ciekawy budynek zwany Kunst Haus Wien. Zachwyca on swoim bajowym, nieregularnym kształtem, pastelowymi kolorami oraz mozaikami.

Wiedeń słynie również z doskonałej kuchni, dlatego zwiedzanie trzeba obowiązkowo zakończyć porządnym Wiener Schnitzel.

Najlepszy, serwowany jest w kultowym Figlmüller. Jednak, aby na naszym talerzu wylądował ogromny, soczysty sznycel wiedeński, trzeba swoje odstać w kolejce.

A na deser oczywiście tort wiedeński…

Szczerze… po tym torcie nie dziwię się, że Wiedeń jest jednym z najlepszych miast to życia 😉

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *